Kitap ile Sohbet İzmir

Kitap ile Sohbet, kitabın baş konuk olduğu, her konuğun katkı sağladığı bir paylaşımdır. Yasemin Sungur’un kurguladığı ve yönettiği bir etkinlik olarak 10 yıldır İstanbul’da devam eden çalışma 2017-18 sezonunda İzmir‘de Beril Erbil liderliğinde atölyemiz bünyesinde yürütülmeye başladı.

Her hafta perşembe günleri 11.00-13.00 arasında Alsancak’ta Piyano Butik Ofis‘te buluşuyoruz.

Bu etkinlikte sadece kitap okumuyoruz, kitaplarla birlikte yaşantılarımıza bakıyoruz.

Bu etkinlikte bibliyoterapi ve yaratıcı okuma tekniklerinden yararlanıyoruz.

Kitap geliştirir, eğlendirir, düşündürür, soru sordurur, yolculuğa çıkartır, cevaplara ulaştırır, duygularımıza yolculuk yaptırır… Duygular bizi yönetir ve davranışlarımızı belirler. Duygularımızı fark eder, anlar ve doğru tanımlarsak duygularımızı bloke etmeden, taşırmadan kullanır ve davranışlarımızı kontrol edebiliriz. Amacımız kitap ile sohbet ederken, kitabın içine girmek, kitabın kahramanlarına dokunmak, oradan kendimize, hayatımıza bakmak, paylaşmak ve aktarmak.  Farklı bir deneyim; hayatın içinden konuları kitaplardan yararlanarak, anlayarak, ifade ederek, hissederek ve aynı duyguları birlikte yaşayarak deneyimliyoruz. 

Bu çalışmayla okuduğumuz kitabın kahramanlarını tanıyıp, yerine geçip yaşamımıza yeni deneyimler katıyoruz. Yazarı tanıyoruz, kitabın geçtiği dönemi öğreniyoruz, yazarın bakış açısını anlıyoruz.

Sohbete eşlik edecekler; demli çay ve gevrek

Aramıza katılabilirsiniz: Bilgi, rezervasyon ve kayıt için bize ulaşın.

*** 2018-19 sezonu 4 Ekim 2018 Perşembe günü başlıyor. Bu sezon için seçtiğimiz kitaplar;