İzmir’de Yeme-İçme Sektörüne Özel Doğru Sosyal Medya Kullanımı Eğitimi ve Yazmak, Bloglar ve Hayat Üzerine Söyleşimiz Sonrası (30 Haziran 2016)

sosyal-medya-egitim-haziran-2016

İlki Mayıs 2016’da İstanbul’da düzenlenmiş olan Yeme-İçme Sektörüne Yönelik Doğru Sosyal Medya Kullanımı Eğitimi’ni bu kez İzmir’de sektör profesyonelleri için; pazarlama iletişimcisi, eğitmen, yazar ve Harbi Yiyorum‘un yaratıcısı Salih Seçkin Sevinç ile birlikte düzenledik.

Gerçekleştirdiğimiz eğitim, İzmir’in öncü firmalarından profesyonellerin katılımıyla, son derece verimli bir biçimde gerçekleşti. Sosyal medya kullanımı konusunda kafaların karışık olduğunu biliyoruz. Bu soruları eğitim boyunca yanıtlarken, katılımcılarla beraber bireysel tecrübelerimizden yola çıkarak fikir alışverişinde bulunduk.

Gıda, danışmanlık, reklamcılık sektöründen olan katılımcılarımız hem birbirlerini tanıma imkanı buldular hem de sosyal medyaya hangi açıdan bakmaları gerektiğini gördüler.

salih-seckin-sevinc-soylesi

Yazmayı hayatının ana eksenine almış kişiler olarak eğitim sonrasında moderatörlüğünü atölye yaratıcımız ve Harbi Yiyorum yazarlarından Beril Erbil‘in yaptığı, Yakın Kitabevi‘nde yazmak, bloglar ve hayat üzerine konuşacağımız bir söyleşimiz vardı. Katılımcıların ilgisi bizi hemen koyu bir sohbetin içine aldı. Salih’in yazma serüveninden başlayarak herkes kendi yazma-yazamama serüvenine daldı, sorular birbirini izledi. Sanıyoruz söyleşiden çıkan herkes o akşam evinde kendi iç yolculuğuna çıkmak için atamadığı adımlardan en az birini atmayı başardı.

Eylül ayı itibariyle Yazı Çizi Çeki Atölyesi olarak, İzmir ve farklı illerde çeşitli eğitim ve atölyelere devam edeceğiz. Edebiyat, yazı, bloglar ve yaratıcılık üzerine atölye talepleriniz, kurumlara özel eğitim ve motivasyon atölyelerimiz için bizimle bilgi@yaziciziceki.com adresinden iletişime geçebilirsiniz.

 

Salih Seçkin Sevinç ile Söyleşimiz Var!

Blog yazmak, bir bloğun fikrini oluşturmak ve çerçevesini kurmak, sonra da bunu büyük kitlelere ulaştırmak emek ister.

Bu aşamalardan geçmiş; bugün alanında etkili ve sözü geçen, aylık milyonlarca ziyaretçiye sahip bloğuna hala yazmaya devam eden; geçtiğimiz aylarda da blog yazılarını kitap haline getirmiş Salih Seçkin Sevinç ile blog yazmanın inceliklerini, yazıların sürdürülebilirliğini, kitapları üzerinden ve Harbi Yiyorum sitesi deneyimlerinden yola çıkarak İzmir Yakın Kitabevi’nde konuşacağız.

Yaz aylarında hepimiz biraz yavaşlıyoruz. Bu dönemi hep aklınızda olan yazıları yazarak yeni başlangıçlar yapmak için kullanabilirsiniz. Gelin, hem tanışalım hem blog fikrinizi şekillendirelim.

Bu etkinliğimiz ücretsizdir…

Tarih: 30 Haziran 2016

Saat: 18.00-20.00

Yer: Yakın Kitabevi – Kıbrıs Şehitleri Caddesi No:104/A Alsancak-İzmir

20160630