Hikayelerini Keşfet İstanbul’da

“Hikayelerini Keşfet” Beril Erbil liderliğinde İstanbul’da yazmayı sevenler, yazmak isteyenler ve yazıya başlamak isteyenlerle buluşuyor. Temmuz’da Özgür Hayaller Platformu‘nda geliştirici, dönüştürücü ve cesaretlendirici bir yolculuğa çıkmak için yerinizi ayırtmayı unutmayın!

“Hikâyelerini Keşfet!” üç bölümden oluşan, dünyayla kurduğumuz bağı fark etmemizi sağlayan, hikâyelerimizi ortaya çıkaran ve farklı bakış biçimlerini deneyimleten bir potansiyeli ortaya çıkarma atölyesidir. Yazmaya hazırlayıcı bu atölye ile yazma kaygısını, korkusunu ve yazmaya başlama konusundaki sıkıntıları yenebilirsiniz.

Bu atölye, anlatım, uygulamalar ve yazı alıştırmaları üzerinden ilerler. Üç modül olarak tasarlanmıştır.

1- Fark Ediş

2- Anlatış

3- Yaratıcı Bakış

Hepimizin hayatında çocukluğumuza ve daha yakın geçmişimize ait hikâyeler vardır. Bu hikâyeleri bazen bize anlatıldıkları şekilde hatırlarız, bazen unutup gideriz. Günlük hayatımızda pek çok yere gider, pek çok olay yaşarız. Kimilerimiz çevremizdeki detayları fark ederken kimimiz onların farkına varmadan ya da onları önemsemeden yürüyüp gider. Bir kitap okuruz ve yazarın günlük hayatın basit detaylarını nasıl da güzel ifade ettiğini düşünürüz. Her şey tam yaşadığımız gibidir, ama bizim aklımıza onu öyle anlatmak gelmemiştir. Oysa gördüğümüz, okuduğumuz, yaşadığımız her şey bilinçaltımızda kayıtlıdır.

Bu çalışmada bol bol yazacağız. Yazarken kendi iç dünyamızı keşfedeceğiz. Yaşadıklarımız ve gördüklerimiz hakkında daha önce düşünmediklerimizin farkına varacağız. Yazarak kendimizi ifade etme becerimizi geliştireceğiz. Yazabildiğimizi göreceğiz, yazma becerimizi daha ileriye taşımak istersek yaratıcı yazarlık ve öykü atölyeleri öncesinde üzerinde oynayabileceğimiz birçok malzeme biriktireceğiz.

  1. Modül: Fark Ediş 12 Temmuz 2018 – 10.00-18.00
  2. Modül: Anlatış 19 Temmuz 2018 – 10.00-18.00
  3. Modül: Yaratıcı Bakış 26 Temmuz 2018 – 10.00-18.00

Kitap ile Sohbet İzmir’de! Kayıt olun!

Kitap ile Sohbet 10. sezonunda İzmir’e geliyor. Martı Kitap Kulübü büyüyor. Kitap ile Sohbet İzmir lideri Beril Erbil’in yürüteceği, kitabın baş konuk olduğu, her konuğun fikirleri ile katıldığı sohbette, yaratıcı okuma ve bibliyoterapi tekniklerinden yararlanıyoruz. Gelişip eğlenirken, duygularımızın farkına varıyoruz. Yasemin Sungur’un kurguladığı Kitap ile Sohbet etkinliğinde amacımız kitap ile sohbet ederken, kitabın içine girmek, kitabın kahramanlarına dokunmak, oradan kendimize, hayatımıza bakmak, paylaşmak ve aktarmak. Bu farklı deneyimde ilk kitabımız Aslı Perker’in Sufle adlı romanı olacak.

Etkinliğimiz bu yıl Ekim ayında başlayıp Haziran’a kadar her hafta gerçekleşecek.

Sıradaki kitaplar zaman içinde duyurulacak.

Kayıt olmak için bize ulaşın.

⭐ 5 Ekim’de – 10.30-13.00
⭐ Yakın Kitabevi’nde başlıyoruz

Kayıt olmak için
⭐ bilgi@yaziciziceki.com
⭐ 0232 421 61 66

Bir Hikayenin Peşinden… “Alice Harikalar Diyarında”

Bazı kitaplar çocuk kitabı gibi görülse de sadece çocuk kitabı değildir. Onlar her okumada yeni anlamlar yaratmamızı sağlayarak çocukların yanında bize de ışık olur.

Buradan doğdu bizim Alice atölyesi fikrimiz; çünkü onu okumayı hala seviyoruz! Üstelik hayatın sanatla ve edebiyatla daha anlamlı olduğuna inanıyoruz.

Bu sunumda Lewis Carroll’un Alice Harikalar Diyarında adlı eserinden yola çıkarak Beyaz Tavşan’ın izinde tavşan deliğinden giriyoruz. Kitabın hikayesiyle birlikte 1800lü yılların İngiltere’sinde dolaşıp, Carroll’u tanıyoruz. Kitabın etkilediği ve bize işaret ettiği yolların fazlalığı karşısında heyecanımız artıyor. Delilik ve zaman çevresinde bugünkü yaşantılarımızı düşünmek, hızla akan hayatımızın içinde küçük bir mola oluyor bize.

Atölye sonunda Alice, bir sürü kapının bulunduğu bir salonun kapısını aralıyor size. Salonda mı kalacaksınız? Salondaki bir kapıdan girmeyi mi seçeceksiniz? Hangi kapıyı seçeceksiniz? Arkanızı dönüp gidecek misiniz? Orası size kalmış…

“-Burada kim deli değil ki! Ben deliyim. Sen delisin.

-Nereden biliyorsun benim deli olduğumu?

-Öyle olmalısın, yoksa buralara gelmezdin.”

Bu kez İstanbul’da Akademi 1971 Kitabevi‘ndeyiz… Kadıköy‘de..

akademi-7-8 Nisan 2017