İzmir’de Yeme-İçme Sektörüne Özel Doğru Sosyal Medya Kullanımı Eğitimi ve Yazmak, Bloglar ve Hayat Üzerine Söyleşimiz Sonrası (30 Haziran 2016)

sosyal-medya-egitim-haziran-2016

İlki Mayıs 2016’da İstanbul’da düzenlenmiş olan Yeme-İçme Sektörüne Yönelik Doğru Sosyal Medya Kullanımı Eğitimi’ni bu kez İzmir’de sektör profesyonelleri için; pazarlama iletişimcisi, eğitmen, yazar ve Harbi Yiyorum‘un yaratıcısı Salih Seçkin Sevinç ile birlikte düzenledik.

Gerçekleştirdiğimiz eğitim, İzmir’in öncü firmalarından profesyonellerin katılımıyla, son derece verimli bir biçimde gerçekleşti. Sosyal medya kullanımı konusunda kafaların karışık olduğunu biliyoruz. Bu soruları eğitim boyunca yanıtlarken, katılımcılarla beraber bireysel tecrübelerimizden yola çıkarak fikir alışverişinde bulunduk.

Gıda, danışmanlık, reklamcılık sektöründen olan katılımcılarımız hem birbirlerini tanıma imkanı buldular hem de sosyal medyaya hangi açıdan bakmaları gerektiğini gördüler.

salih-seckin-sevinc-soylesi

Yazmayı hayatının ana eksenine almış kişiler olarak eğitim sonrasında moderatörlüğünü atölye yaratıcımız ve Harbi Yiyorum yazarlarından Beril Erbil‘in yaptığı, Yakın Kitabevi‘nde yazmak, bloglar ve hayat üzerine konuşacağımız bir söyleşimiz vardı. Katılımcıların ilgisi bizi hemen koyu bir sohbetin içine aldı. Salih’in yazma serüveninden başlayarak herkes kendi yazma-yazamama serüvenine daldı, sorular birbirini izledi. Sanıyoruz söyleşiden çıkan herkes o akşam evinde kendi iç yolculuğuna çıkmak için atamadığı adımlardan en az birini atmayı başardı.

Eylül ayı itibariyle Yazı Çizi Çeki Atölyesi olarak, İzmir ve farklı illerde çeşitli eğitim ve atölyelere devam edeceğiz. Edebiyat, yazı, bloglar ve yaratıcılık üzerine atölye talepleriniz, kurumlara özel eğitim ve motivasyon atölyelerimiz için bizimle bilgi@yaziciziceki.com adresinden iletişime geçebilirsiniz.

 

Salih Seçkin Sevinç ile Söyleşimiz Var!

Blog yazmak, bir bloğun fikrini oluşturmak ve çerçevesini kurmak, sonra da bunu büyük kitlelere ulaştırmak emek ister.

Bu aşamalardan geçmiş; bugün alanında etkili ve sözü geçen, aylık milyonlarca ziyaretçiye sahip bloğuna hala yazmaya devam eden; geçtiğimiz aylarda da blog yazılarını kitap haline getirmiş Salih Seçkin Sevinç ile blog yazmanın inceliklerini, yazıların sürdürülebilirliğini, kitapları üzerinden ve Harbi Yiyorum sitesi deneyimlerinden yola çıkarak İzmir Yakın Kitabevi’nde konuşacağız.

Yaz aylarında hepimiz biraz yavaşlıyoruz. Bu dönemi hep aklınızda olan yazıları yazarak yeni başlangıçlar yapmak için kullanabilirsiniz. Gelin, hem tanışalım hem blog fikrinizi şekillendirelim.

Bu etkinliğimiz ücretsizdir…

Tarih: 30 Haziran 2016

Saat: 18.00-20.00

Yer: Yakın Kitabevi – Kıbrıs Şehitleri Caddesi No:104/A Alsancak-İzmir

20160630

Yeme-İçme Sektörü İçin Doğru Sosyal Medya Kullanımı Eğitimi – İzmir

yeme-icme-sosyal-medya-egitimi

Tarih: 30 Haziran 2016 Perşembe

Saat: 09.30 – 13.30 (Yarım gün)

Yer: Piyano Butik Ofis, Alsancak, İzmir (Alsancak Mah. Enver Dündar Başar (1481) Sok. No:9 – Alsancak Vapur İskelesi’ne çıkan Kilise Sokağı)

Maksimum Katılımcı Sayısı: 12 kişi

Eğitim Bedeli: 290TL

Hemen Satın Al!


İş dünyasının değişen kuralları ve değişen pazarlama anlayışı, sosyal medyayı kurum ve kuruluşların görmezden gelemeyeceği ve vazgeçemeyeceği bir mecra haline getirdi. Artık hepimiz sosyal medyada olmak zorundayız. Ancak herkesin sosyal medyada olması sosyal medyanın bir bilgi yığınına çok çabuk dönüşeceğinin – hatta dönüştüğünün- bir göstergesi… Üstelik müşteriler artık kendilerine bir şey satılmasını istemiyor, reklam kokan iletişimlerden kaçıyorlar. İstedikleri ise kendilerine fayda sağlayacak, onların hikayelerine ortak olacak kurum ve kuruluşlarla buluşmak, ilişkilerini güven çerçevesinde ilerletmek… Şüphesiz sosyal medya, bu ilişkiyi kurmak ve ilerletmek için harika bir yer…

Bu alanda kalıcı olmak için samimiyet ve süreklilik kadar, doğru yerde doğru şekilde bulunmak ve bu mecraları etkin kullanmak büyük önem taşıyor; hele de bundan müşteri ve para kazanmak istiyorsanız.

Atölyemizin yaratıcısının da yazarları arasında olduğu Harbiyiyorum.com sitesinin ve Salih Seçkin Sevinç‘in deneyimlerinden yararlanmak için bu fırsatı kaçırmayın!

Bu Eğitim Tam Olarak Nedir?

Yeme-İçme Sektörü İçin Doğru Sosyal Medya Kullanımı eğitimi, yeme-içme sektörü için sosyal medyanın en etkili şekilde nasıl kullanılacağına dair, eğitmen ve yazar Salih Seçkin Sevinç’in sektördeki bilgi, deneyim ve gözlemleriyle harmanlanmış hap gibi bir eğitimdir.

Neden Katılmalıyım?

Sektörel sorunları yakından takip ediyor, işletmelerin bu bağlamda kafalarının çok karışık olduğunu biliyoruz ve bu kanayan yaraya kesin çözüm olmak istiyoruz.

Sadece yeme-içme sektörüne yönelik hazırlanan bu eğitimin sonunda katılımcılar işletmeleri ve markaları için holistik (kapsayıcı) bir sosyal medya stratejisi hazırlama yetisine sahip olacak ve süreçleri daha etkili bir şekilde kullanabilecek.

Ayrıca her katılımcıya eğitmenin “Pazarlama İletişiminde Sosyal Medya” adlı kitabı hediye edilecek ve sertifika verilecek.

Salih Seçkin Sevinç Kimdir?

Türkiye’nin en çok okunan, ilk bağımsız yeme-içme portalı Harbiyiyorum.com’un yaratıcısı Salih Seçkin Sevinç, İstanbul Üniversitesi İşletme Bölümü’nden mezun oldu.

2002-2003 yıllarında New York’ta plastik sanatlar ve pazarlama üzerine araştırmalar yaptı.

2005 yılından bu yana çeşitli e-ticaret projelerinde pazarlama ve iş geliştirme üzerine çalıştı, DahaBaşka Dijital Ajans’ı kurdu.

Pazarlama alanındaki tecrübelerini sosyal medyanın önlenemez yükselişi ile harmanladı. 2012’de Pazarlama İletişiminde Sosyal Medya (3. Baskı – Optimist Yayınevi) adlı kitabını yayımladı. Bu süre zarfında Türkiye genelinde birçok önemli kurum ve kuruluşa seminer ve eğitimler verdi.

Sosyal medyada doğru stratejinin nasıl kurgulanacağı üzerine düşünürken oyunun kurallarını içinde bulunduğumuz pazar üzerinden tekrar yorumladı ve 2015’te rehber niteliğindeki Her Şeyin Başı Blog (2. Baskı – Optimist Yayınevi) adlı kitabını yayımladı.

Eğlenceli üslubuyla “Harbi Yiyorum – Türkiye’de Harbiden Nerede Ne Yenir – 1” (2016 – Hayy Kitap) isimli kitabı ise yazarın yeme-içme sektöründe ilk, toplamda üçüncü kitabı oldu.

Harbiyiyorum.com bugün aylık milyonlarca ziyaretçisi olan ve yüz binleri aşan sosyal medya takipçisine sahip, etkili ve sözü geçen bir mecra haline geldi.

Evli ve bir erkek çocuk babası olan Salih Seçkin Sevinç, bugün, dijital pazarlama ve sosyal medya üzerine eğitimler veriyor; tecrübelerini danışmanlık vererek veya profesyonel ortamlarda konuşmacı olarak paylaşıyor, Harbiyiyorum.com sitesinde yazmaya devam ediyor.


Tarih: 30 Haziran 2016 Perşembe

Saat: 09.30 – 13.30 (Yarım gün)

Yer: Piyano Butik Ofis, Alsancak, İzmir (Alsancak Mah. Enver Dündar Başar (1481) Sok. No:9 – Alsancak Vapur İskelesi’ne çıkan Kilise Sokağı)

Maksimum Katılımcı Sayısı: 12 kişi

Eğitim Bedeli: 290TL

Hemen Satın Al!

Hemen Satın Al! linkine tıklayarak Harbiyiyorum Dükkan üzerinden kredi kartınız ile ödeme yaparak satın alabileceğiniz gibi banka havalesi ile de eğitimdeki yerinizi ayırtabilirsiniz. Banka havalesi ve daha fazla bilgi için harbi@harbiyiyorum.com ve bilgi@yaziciziceki.com a mail gönderebilir ya da 0537 6632088‘den bizimle iletişime geçebilirsiniz.