Eğitmenler

Beril Erbil

1982 yılında İzmir’de doğdu. Dokuz Eylül Üniversitesi İşletme Fakültesi İşletme Bölümü’nden mezun olduktan sonra 2012 yılına kadar perakende sektöründe çalıştı. Kurumsal hayata veda etmesinin ardından 2013’te Ege Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Psikoloji Bölümü’nde Sosyal Bilimlerde İnsan Çalışmaları üzerine yüksek lisansa başladı. Bitirme projesini Franz Kafka’nın Dönüşüm Adlı Eserinde Yabancılaşma üzerine yaptı.

2015 yılında Yazı Çizi Çeki Atölyesi’n hayata geçiren Beril Erbil, edebiyat atölyeleri düzenliyor, kurumsal eğitimler veriyor; editörlük, edebiyat ve öykü çalışmalarına devam ederken çeşitli dergi ve gazeteler için yazılar yazıp söyleşiler yapıyor.

 

Ferhat Uludere

1977 yılında Lüleburgaz’da dünyaya geldi. İlk ve orta öğrenimini Lüleburgaz’da tamamladı. 1998 yılında Müjdat Gezen Sanat Merkezi Yaratıcı Yazarlık Bölümü’ne girdi. Sayıklamalar (2002), İslenmiş Aşka Mektuplar (2005), 1001 Fıçı Bira (2006), Sonbaharda Sarhoş Bir Kasaba (2010), Don Quijote’nin Üçüncü Cildi (2014), Son 11 (2018) adlı kitapları yayımlandı.

Birçok yayın organında sinema, edebiyat, müzik, tiyatro ve Beşiktaş üzerine eleştiriler yazan Ferhat Uludere çeşitli televizyon programlarında editörlük, metin ve senaryo yazarlığı yaptı. Müjdat Gezen Sanat Merkezi’nde verdiği derslerin yanı sıra Yaratıcı Yazarlık Bölümü Bölüm Başkanlığını sürdürürken öykü ve roman çalışmalarına devam ediyor.

 

Salih Seçkin Sevinç

Türkiye’nin en çok okunan, ilk bağımsız yeme-içme portalı harbiyiyorum.com’un yaratıcısı Salih Seçkin Sevinç, İstanbul Üniversitesi İşletme Bölümü’nden mezun oldu.

2002-2003 yıllarında New York’ta plastik sanatlar ve pazarlama üzerine araştırmalar yaptı. 2005 yılından bu yana çeşitli e-ticaret projelerinde pazarlama ve iş geliştirme üzerine çalıştı, ortağıyla birlikte DahaBaşka Dijital Ajans’ı kurdu.

Pazarlama alanındaki tecrübelerini sosyal medyanın önlenemez yükselişi ile harmanladı. 2012’de Pazarlama İletişiminde Sosyal Medya (3. Baskı) adlı kitabını yayımladı. Sosyal medyada kendi tecrübelerinden yola çıktı, oyunun kurallarını içinde bulunduğumuz pazar üzerinden yorumladı ve 2015’te rehber niteliğindeki Her Şeyin Başı Blog (2. Baskı) adlı kitabını yayımladı. 2016’da eğlenceli üslubuyla Harbi Yiyorum – Türkiye’de Harbiden Nerede Ne Yenir – 1 adlı kitabını yeme-içme sektöründeki bilgi ve deneyimlerinden derledi.

Salih Seçkin Sevinç, bugün, dijital pazarlama ve sosyal medya üzerine eğitimler veriyor; tecrübelerini danışmanlık vererek veya profesyonel ortamlarda konuşmacı olarak paylaşıyor, Yazı Çizi Çeki Atölyesi ile projeler üretiyor ve harbiyiyorum.com sitesinde yazmaya devam ediyor.

 

Behice Özden

1979 yılında Yalova’da dünyaya geldi. Gazetecilik hayatına yerel gazeteler ile Cumhuriyet Gazetesi’nde başladı. Müjdat Gezen Sanat Merkezi Yaratıcı Yazarlık Bölümü’nü bitirdi. Sinegraf’ın yapımcılığında Hayat Bağları isimli dizinin senaryo ekibinde çalıştı. Bireysel senaryo çalışmalarının yanı sıra Sevin Okyay, Sami Güçlü gibi isimlerle birçok projeye imza attı. İstanbul.com Kültür Sanat Editörlüğü ve İn İstanbul Dergisi’nin Yayın Editörlüğü görevlerini üstlendi. Halen Yazı Evi Dergi’nin editörü olan Özden’in Yeşim Cimcoz Yazı Evi ile Müjdat Gezen Sanat Merkezi’nde dergicilik ve senaryo üzerine dersler veriyor, Yazı Çizi Çeki Atölyesi ile projeler üretiyor.

 

Cahide Tüzün

1989’da ODTÜ İşletme bölümünden mezun oldu. Ankara, İstanbul ve İzmir’de finans sektörü, üretim ve yönetim danışmanlığı, sanayi sektörü gibi farklı alanlarda pazarlama, kalite yönetimi, müşteri yönetimi, finansman, danışmanlık, eğitmenlik, stratejik yönetim gibi çeşitli fonksiyonlarda çalıştı.

Özellikle finans sektöründe çalışırken Türkiye’nin her bölgesinde binlerce firma ziyareti yaptığı dönemde çok çeşitli insan ve onların hikâyeleri ile tanışma fırsatı yakaladı. Yurtiçinde ve yurtdışında çeşitli eğitim ve seminere katıldı, pek çok eğitim hazırladı ve farklı katılımcı kitlelerine anlattı. “Okuma, araştırma, yazma, paylaşma” iş hayatında hep önemli bir yer tuttu.

2009 yılında kurumsal hayattan ayrıldı. 2012 yılına kadar yönetim danışmanlığı hizmeti verdi. 2015 yılından sonra tecrübelerini gönüllü olarak STK’larla paylaştı, gönüllü danışmanlık yaptı, üniversite öğrencilerine eğitimler verdi.

Son beş yıldır farklı kitap kulüplerine devam etti. Hayat boyu öğrenme düsturu ile 2019 yılında geleneksel çini sanatını öğrenmeye başladı. Bugünlerde zamanını edebiyat ve çini sanatı arasında paylaştırıyor.

En iyi öğrenmenin paylaşarak ve başkaları ile etkileşim halinde iken olduğunu tecrübe etmiş birisi olarak Edebiyat Kulübü fikrine çok büyük heyecanla yaklaşıyor.