Behice Özden ile Senaryoya Giriş Atölyesi, İzmir

İzlediği TV dizilerine sık sık müdahale edenlerden misiniz? Sinema salonundan çıkar çıkmaz, farkında bile olmadan, içinizden “ben bunu daha farklı yazardım” diyenlerden misiniz? Ekranın karşısında değil, içine girip tüm kurguyu sanki sizin hayatınızmış gibi yaşayanlardan, çok daha önemlisi “anlatmam lazım” diyebileceğiniz hikayesi olanlardan mısınız?

O halde buyurun senaryo yazmanın inceliklerini, senaryo yazmanın müthiş egosunu, elinizdeki karakterlerle bambaşka bir dünya yaratmanın keyfini deneyimleyin.

Ana hikâyeden, ana karakterlere, senaryo çatısından sinopsise, yan hikâyelerden tretmana, senaryo yazımının incelikleriyle tanışın.

Üstelik temelleri öğrenirken pratiklerle birlikte program sonunda senaryonuzu tamamlayın.

Senaryoya Giriş Atölyesi kayıtlarımız başladı.

Hafta içi ekibi atölye tarihleri:

15-16 Mart 2018 (Perşembe/Cuma) + 30 Mart 2018 (Cuma) + 13 Nisan 2018 (Cuma)

Saat: 14.00-18.00

Hafta sonu ekibi atölye tarihleri:

17-18 Mart 2018 (Cumartesi/Pazar) + 31 Mart 2018 (Cumartesi) + 14 Nisan 2018 (Cumartesi)

Saat: 13.00-17.00

Senaristlik, bir dünya yaratma halidir!

Detaylı bilgi ve kayıt için: bilgi@yaziciziceki.com / 0232 421 61 66

BEHİCE ÖZDEN HAKKINDA

1979 yılında Yalova’da dünyaya geldi. Gazetecilik hayatına yerel gazeteler ile Cumhuriyet Gazetesi’nde başladı. Müjdat Gezen Sanat Merkezi Yaratıcı Yazarlık Bölümü’nü bitirdi. Sinegraf’ın yapımcılığında Hayat Bağları isimli dizinin senaryo ekibinde çalıştı. Bireysel senaryo çalışmalarının yanı sıra Sevin Okyay, Sami Güçlü gibi isimlerle birçok projeye imza attı. İstanbul.com Kültür Sanat Editörlüğü ve İn İstanbul Dergisi’nin Yayın Editörlüğü görevlerini üstlendi. Halen Yazı Evi Dergi’nin editörü olan Özden’in Yeşim Cimcoz Yazı Evi ile Müjdat Gezen Sanat Merkezi’nde Dergicilik ve Senaryo üzerine dersler vermekte.

Kitap Editörlüğü:
Seyr-i İstanbul fotoğraf kitabının Yayın Editörlüğü
Past Present – Dün Bugün İstanbul fotoğraf kitabının Editörlüğü
Aktrist Sezer Sezin’in biyografisi (Halen yazılıyor.)

Behice Özden ile Senaryoya Giriş Atölyesi, İzmir” hakkında 1 yorum

  1. Daha öncede bir kursa gitmistim..hatta kisafilim cekimiyle bitirecektik olmadi..uygulamali bir kisa filim senaryosu yaıp cekmek olsa cok sey ogrenmis oluruz…bu arada kurs kac saat ve fiyat hakkinda bilgi verirseniz sevinirim… teşekürler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir