Ekin Köker ile Yazıyla Farkındalık Atölyesi: Çocuk Cesareti

Yazı Çizi Çeki Atölyesi olarak düzenleyeceğimiz “Çocuk Cesareti” adlı atölyede yazıyla farkındalığımızı nasıl arttırabileceğimizi, içimizdeki çocuk cesaretini nasıl ortaya çıkarabileceğimizi göreceğiz. Eğitmenimiz Ekin Köker.
Ekin yazmayı, kendi sınırlarını keşfetmek ve yazan için kendi yolunu bulmayı deneyimlemek olarak tanımlıyor ve bu ikisinin de çocuk cesaretinden doğduğuna inanıyor.
İçinizdeki çocuk cesaretini bulmaya hazır mısınız?
Yazıda ve hayatta daha cesur olmaya varım diyorsanız, sizi atölyemize bekliyoruz.
26 Mayıs 2017 Cuma
Saat: 14.00-18.00
Yer: Piyano Butik Ofis, Alsancak-İzmir
Bilgi ve kayıt için: 0232 421 61 66

Ekin Köker Kimdir?
1978 İzmir doğumlu. Yazma sürecine çok küçük yaşlarda başladı. Yazmaya olan tutkusu liseden sonra, Güzel Sanatlar Fakültesi Dramatik Yazarlık Bölümü’ne hazırlanma sürecini başlattı ve 1997 senesinde birincilikle fakülteye giriş yaptı. Okul yıllarında, İstanbul Şehir Tiyatrosu’nda, Savaş Dinçel’in reji asistanlığını yapma şansı oldu. Yine aynı yıllarda, Dokuz Eylül Üniversitesi İşletme Fakültesi personeline sahne eğitimi vererek, Moliere’in Kibarlık Budalası oyununu Ne Oldum Delisi adı altında uyarladı ve sahneledi. Daha sonra İsveç’te çocuklara yaratıcı drama yoluyla Türkçe öğretmenliği yaptığı bir süreç geçirdi. Bu süreçte çocuklarda Türkçe dil yetkinliğinin kalıcı olmasını sağlayan çalışmalar yaptı. 2012 senesinde İstanbul’a yerleşerek, çeşitli dergi ve gazetelerde köşe yazarı ve haber editörü olarak çalıştı. 2013 senesinde Yeşim Cimcoz Yazı Evi ile tanıştı. Burada öncelikle kendi programı olan “Çocuk Kitabı Yazma ve Uygulama” derslerini verdi, bir süre sonra Yeşim Cimcoz’un programı olan “Yazıya Giriş” derslerini de vermeye başladı. Üç yılı aşkın bir süredir Yazı Evi’nde atölye çalışmalarına devam ediyor. Özelde yazar koçluğu yapıyor, bireysel danışmanlık veriyor. Yazarlık kariyerinin ilk kitabı olan “Kalipra Günceleri: Uyanış”, fantastik çocuk romanı türünde Yitik Ülke Yayınları’ndan çıktı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir