Eğitmenler

Beril Erbil

İzmir’de doğdu. Dokuz Eylül Üniversitesi İşletme Fakültesi İşletme Bölümü’nden mezun oldu. Dünya perakende devlerinden Tesco’nun Türkiye operasyonu Tesco Kipa’da çalışmaya başladı. İş analisti olarak başladığı iş hayatına ticari satın alma ekibine destek veren projelerin geliştirilmesi, koordinasyonu ve yönetilmesiyle devam etti. Çeşitli eğitimlerin yerelleştirilip ekip ihtiyaçlarına uygun hale getirilmesi üzerine çalıştı, eğitimler verdi. Satın alma ekibinde sırasıyla kozmetik ve gıda bölümlerinde satın alma ve kategori yöneticiliği yaptı. Öz marka ürünlerin geliştirilmesi ve markalandırma süreçlerine destek verdi.

2012 yılında Tesco ile birlikteliğini kendi işini kurmak amacıyla sonlandırdı.

Ortaokul ve lise yıllarından itibaren yazıyor. 2005-2006 yıllarında Ege Life dergisinde yazdı. Üyesi olduğu sivil toplum kuruluşunun yayın organlarında editörlük yaptı. İş hayatına paralel, çeşitli basılı ve dijital mecralarda yazı ve söyleşileri yayımlandı.

2013’te Ege Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Psikoloji Bölümü’nde Sosyal Bilimlerde İnsan Çalışmaları üzerine yüksek lisansa başladı.

2015 yılında Yazı Çizi Çeki Atölyesi’ni hayata geçiren Beril Erbil, Harbi Yiyorum Yeme-İçme Kültürü internet sitesinde yemek üzerine yazıları ve İzmir Life dergisinde edebiyat ve iş hayatı üzerine söyleşileri yayımlanıyor. Edebiyat ve öykü çalışmalarına devam ediyor…

Ferhat Uludere

Lüleburgaz’da dünyaya geldi. İlk ve orta öğrenimini Lüleburgaz’da tamamladı. Yazı yazmaya “Rock Reaction” adlı fanzinle birlikte başladı; çeşitli fanzinlerde yazdı. 1998 yılında Müjdat Gezen Sanat Merkezi Yaratıcı Yazarlık Bölümü’ne girdi ve MSM Gazetesi’nin yayın kurulunda bulundu. Beyoğlu Gazetesi’yle birlikte gazeteciliğe başladı. İlk kitabı Sayıklamalar 2002 yılında yayımlandı.

Çeşitli gazete ve dergilerde yazmayı sürdüren Uludere’nin ikinci öykü kitabı İslenmiş Aşka Mektuplar 2005 yılında yayımlandı. Öyküden romana geçiş yapan Uludere; 2006 yılında yayımlanan kitabı 1001 Fıçı Bira’da “Trakya’nın ortasında büyük bir meyhane olarak” tanımladığı Lüleburgaz’ı anlattı.

1001 Fıçı Bira’nın ardından Sonbaharda Sarhoş Bir Kasaba adlı romanı kaleme aldı.

Konservatuvar yıllarından bu yana Don Quijote üzerine çalışmalar yapan Ferhat Uludere; 2014 yılında Don Quijote’nin Üçüncü Cildi adlı postmodern romana imza attı. Romanda Don Quijote, Sancho Panza, Oblomov, Zahar, Coşkun Ermiş, Godot gibi dünya edebiyatının başlıca karakterlerini bir araya getirip farklı bir anlatım biçimi ile yeni bir Don Quijote macerasını okurla buluşturdu.

Virgül ve Bant gibi dergiler başta olmak üzere birçok yayın organında sinema, edebiyat, müzik, tiyatro ve Beşiktaş üzerine eleştiriler yazan Ferhat Uludere çeşitli televizyon programlarında editörlük, metin ve senaryo yazarlığı yaptı. Yazı Çizi Çeki Atölyesi ile projeler geliştiren ve Akademi Kitabevi’nin Öykü Atölyesi’ni kuran yazar, mezunu olduğu Müjdat Gezen Sanat Merkezi’nde verdiği derslerin yanı sıra Yaratıcı-Yazarlık Bölümü Bölüm Başkanlığı’nı sürdürürken öykü ve roman çalışmalarına devam ediyor.

Salih Seçkin Sevinç

Türkiye’nin en çok okunan, ilk bağımsız yeme-içme portalı harbiyiyorum.com’un yaratıcısı Salih Seçkin Sevinç, İstanbul Üniversitesi İşletme Bölümü’nden mezun oldu.

2002-2003 yıllarında New York’ta plastik sanatlar ve pazarlama üzerine araştırmalar yaptı.

2005 yılından bu yana çeşitli e-ticaret projelerinde pazarlama ve iş geliştirme üzerine çalıştı, ortağıyla birlikte DahaBaşka Dijital Ajans’ı kurdu.

Pazarlama alanındaki tecrübelerini sosyal medyanın önlenemez yükselişi ile harmanladı. 2012’de Pazarlama İletişiminde Sosyal Medya (3. Baskı) adlı kitabını yayımladı.

Sosyal medyada kendi tecrübelerinden yola çıktı, oyunun kurallarını içinde bulunduğumuz pazar üzerinden yorumladı ve 2015’te rehber niteliğindeki Her Şeyin Başı Blog (2. Baskı) adlı kitabını yayımladı.

2016’da eğlenceli üslubuyla Harbi Yiyorum – Türkiye’de Harbiden Nerede Ne Yenir – 1 adlı kitabını yeme-içme sektöründeki bilgi ve deneyimlerinden derledi.

Harbiyiyorum.com sitesi bugün aylık milyonlarca ziyaretçisi olan ve yüz binleri aşan sosyal medya takipçisine sahip, etkili ve sözü geçen bir mecra haline geldi.

Evli ve bir erkek çocuk babası olan Salih Seçkin Sevinç, bugün, dijital pazarlama ve sosyal medya üzerine eğitimler veriyor; tecrübelerini danışmanlık vererek veya profesyonel ortamlarda konuşmacı olarak paylaşıyor, Yazı Çizi Çeki Atölyesi ile projeler üretiyor ve harbiyiyorum.com sitesinde yazmaya devam ediyor.